Pereiti į turinį
Pėdų priežiūra žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu

Pėdų priežiūra žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu

Žmonėms sergantiems cukriniu diabetu grybelinės infekcijos gali būti dažna problema. Negydomos šios infekcijos gali sukelti rimtų pėdų problemų.

Speciali pėdų priežiūra žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu
Jei sergate cukriniu diabetu, labai svarbu rūpintis savo pėdomis ir tai turėtų būti neatsiejama kasdienės sveikatos priežiūros dalis. Grybelinės infekcijos yra dažna cukriniu diabetu sergančių žmonių liga, o negydoma ji gali sukelti rimtesnių pėdų problemų.

Ką turėtumėte žinoti apie „atleto pėdą“:

Gyvenimas sergant cukriniu diabetu kartais atrodo kaip darbas visą darbo dieną. Neleiskite, kad „atleto pėda“ viską apsunkintų. Norėdami išvengti „atleto pėdos“ ir kitų pėdų problemų, įsidėmėkite toliau pateiktus patarimus.

Žmonėms sergantiems cukriniu diabetu padidėja rizika susirgti „atleto pėda“

Žmonėms sergantiems cukriniu diabetu padidėja rizika susirgti „atleto pėda“. Tačiau infekciją galima išgydyti priešgrybeliniais vaistais, tokiais kaip „Lamisil“.

„Atleto pėda“ gali sukelti odos išsausėjimą ir įtrūkimus

„Atleto pėda“ gali sukelti odos išsausėjimą ir įtrūkimus, todėl cukriniu diabetu sergantys žmonės gali būti jautresni rimtesnėms ligoms, pavyzdžiui, bakterinėms infekcijoms ar net opoms.

Niežulys ir perštėjimas

Niežulys ir perštėjimas – dažniausiai pasitaikantys „atleto pėdos“ simptomai. Tačiau žmonės, sergantys neuropatijomis, šių simptomų lengvai nepastebi.

Nerekomenduojama „atleto pėdą“

Nerekomenduojama „atleto pėdą“ gydyti drėkinamuoju kremu ar nemedikamentinėmis priemonėmis. Norint išnaikinti infekciją, reikia naudoti priešgrybelinius vaistus, pavyzdžiui, „Lamisil“.

Jei sergate cukriniu diabetu ir nerimaujate dėl „atleto pėdos“ infekcijos, prieš naudodami bet kokius be recepto parduodamus vaistus nuo grybelio pasikonsultuokite su gydytoju. Pasikonsultuoti su gydytoju ypač svarbu, jei sergate neuropatija, kraujagyslių ligomis ar pėdos deformacija.

Pėdų priežiūra žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu

Pėdų priežiūra žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu

Cukriniu diabetu sergantiems žmonėms ypač būdingi kraujotakos sutrikimai, dėl kurių oda gali išsausėti ir sutrūkinėti. Dėl to grybeliui lengviau įsitvirtinti tarp kojų pirštų, o cukriniu diabetu sergantiems žmonėms padidėja rizika susirgti „atleto pėda“.

Cukrinis diabetas taip pat gali pažeisti nervus, todėl sumažėja gebėjimas aptikti mažus odos pažeidimus, dėl kurių į odą prasiskverbia „atleto pėdos“ sukėlėjai. Dėl paviršinių jutimo sutrikimų cukriniu diabetu sergantys žmonės dažnai „atleto pėdos“ simptomus pastebi palyginti vėlai.

Todėl cukriniu diabetu sergantiems žmonėms labai rekomenduojama kasdien apžiūrėti pėdas ir reguliariai lankytis pas podiatrą. Podiatrai specializuojasi medicininėje pėdų priežiūroje ir „atleto pėdos“ profilaktikoje bei padeda teisingai naudoti vaistus.

Prevenciniai pėdų priežiūros patarimai

Geriausias būdas kovoti su grybelinėmis infekcijomis – prevencija. Patarimai, kaip užtikrinti sveikas pėdas be grybelio.

Kasdien kruopščiai apžiūrėkite pėdas

Kasdien kruopščiai apžiūrėkite pėdas, įskaitant tarpupirščius. Jei nematote pėdų padų, naudokitės veidrodžiu arba paprašykite kieno nors pagalbos. Pastebėję paraudimą, opas, patinimą, pūsles, skaudamas vietas ar ką nors neįprasto, kreipkitės į gydytoją.

Jei jūsų kojos daug prakaituoja

Jei jūsų kojos daug prakaituoja, mūvėkite švarias medvilnines kojines ir keiskite jas dienos eigoje. Nedėvėkite tos pačios poros batų dvi dienas iš eilės, leiskite batams visiškai išdžiūti.

Venkite vaikščioti basomis

Venkite vaikščioti basomis, ypač viešose drėgnose vietose, pavyzdžiui, dušuose ar baseinuose.

Produktai, skirti pėdų ir odos grybeliui gydyti